Wyrób BubbleHashu

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

potrzebujemy:

  • komplet Bubble Bags (25l każda, koszt ok. 200zł, do kupienia online)
  • robot/mikser kuchenny
  • wiadro 25l
  • 2 kg kostek lodu
  • wodę

Użyłem tyle odpadów ile widać na fotkach, nie ważyłem. liście, gałęzie, łodygi, jednym słowem wszystkie odpady poprodukcyjne. powinno to być drobno pocięte, bo będzie się wkręcało w mieszadła miksera. Powinno też być suche, inaczej mokry hasz będzie zielony. ja miałem ok 50/50 materiału suchego i mokrego. Czym lepszego materiału [np. topy a nie liście] użyjesz do robienia bubblehashu tym więcej go wyjdzie i będzie lepszej jakosci.

Bubb1.JPG

Bubb2.JPG


bubble bags wyglądają tak. numery na torbach oznaczają gęstość sita w dnie torby.

  • 25 mikronów
  • 75 mikronów
  • 120 mikronów
  • 160 mikronów
  • 220 mikronów - torba robocza

Bubb3.JPG


torby wkładamy po kolei do wiadra, zaczynając od tej o najmniejszym sicie, czyli 25 mikronów, a dalej kolejno aż do 220.

Bubb4.JPG


pózniej do wiadra wrzucamy trochę kostek lodu i troche "materiału produkcyjnego" i tak na przemian, ze 3 razy, aż wrzucimy wszystko co mamy. na samym wierzchu zawsze powinien być lód.

Bubb5.JPG


następnie zalewamy zimną wodą i zostawiamy na jakieś pół godziny. wszystko musi porządnie zmarznąć, wtedy żywica zrobi się twarda i będzie łatwo odpadała od liści podczas obróbki.

Bubb6.JPG


po półgodzinie miksujemy wszystko robotem kuchennym przez ok. 15-20 minut. miksowanie ma na celu odłamanie zmrożonych trichomów od kawałków liści/gałezi/łodyg, po czym opadają one na dno wiadra.

Bubb7.JPG


po zmiksowaniu wygląda to tak. na wierzchu pływają kawałki łodyg i żyłki z liści, same liście są rozbie ta kilkumilimetrowe kawałki. wszystkie trichomy powinny odpaść i spaść na dół..

Bubb8.JPG


wyciągamy z wiadra torbę roboczą 220 mikronów. w torbie zostaję przemielony "materiał produkcyjny", na którym już nie powinno być trichomów. to już sie do niczego nie nadaje. wyrzucamy.

Bubb9.JPG

Bubb10.JPG


woda w wiadrze wygląda teraz tak.

Bubb11.JPG


po kolei wyciągamy torby. najpierw 160 mikronów. osadziły się na niej trichomy o rozmiarze 160 mik. i większe, wszystkie mniejsze poleciały niżej.

Bubb12.JPG


dalej 120 mikronów. trichomy większe niż 120 i mniejsze niż 160 mik.

Bubb13.JPG


75 mikronów. trichomy od 75 do 120 mikronów.

Bubb14.JPG


i najmniejsze sito 25 mikronów. trichomy między 25 a 75 mik. ta torba jest najdrobniejsza, więc woda z niej schodzi dość długo. można gdzieś powiesić niech sobie ścieka powoli.

Bubb15.JPG


haszu wyszło tyle. musi polezeć okolo doby żeby wysechł.

Bubb16.JPG


hasz po wyschnięciu.

Bubb17.JPG


w sumie wyszło 2,4g suchego haszyszu.

jak widzicie dużych trichomów jest znacznie mniej niż małych, dlatego na ogół przy niedużych ilościach "materiału produkcyjnego" używam tylko torby roboczej 220 mikronów i najmniejszej 25, wtedy wszystkie trichomy zatrzymuję na niej zmieszane razem. tu użyłem pełnego kompletu tylko w celach instruktażowych.


Opracował Kot z Cheshire