Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Srebro koloidalne - otrzymywanie elektroliza

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Czym jest colloidal silver?

Generator CS
Efekt oprysków CS zdjęcie pochodzi z: [[1]]
Efekt 5 oprysków CS zdjęcie pochodzi z: [[2]]

Jest to czyste, metaliczne srebro, w 15-sto atomowych lub mniejszych cząstkach, każda z pozytywnym ładunkiem elektrycznym przyczepionym do molekuły protein. Te elektrycznie naładowane cząstki są bardzo male. 0.001 do 0.01 mikrona średnicy, zawieszone w zdejonizowanej wodzie.

Siła ładunku elektr. jest większa od siły grawitacji wiec pozostają one zawieszone


kom: Tak zwane srebro koloidalne uzyskiwane poprzez elektrolizę nie składa się :) z nano molekuł srebra - jest w nim ich tyle co nic - większość srebra jest w postaci jonów Ag+ - i z cała pewnością nie ma w nim żadnych białek. Najprawdopodobniej w wypadku ciemnych żółtawych - brązowawych roztworów - jest to koloidalna zawiesina tlenku srebra. Te przezroczyste mają w sobie raczej nie więcej niż 20 mg tlenku srebra na l. |patrz: Colloidal Silver Today: The All Natural, Wide-Spectrum Germ Killer Autorzy Warren Jefferson i inne źródła| Srebro koloidalne o którym mowa wyżej jest surowcem farmaceutycznym [[3]] [[4]] I nie ma nic wspólnego z CS z generatora - opis pochodzi z org. tekstu ang. Jak to mówią papier wszystko zniesie. ;)


Jak otrzymać CS?

Przepuszczamy niewielki prąd przez wodę destylowana do elektrod ( Tu gość używa czystych srebrnych monet - wielkość zależy od Was) |przyp: Zamiast monet można użyć srebrnego drutu - jest on łatwo dostępny, jako półfabrykat do produkcji biżuterii, bez trudu można zakupić przez sieć niewielkie ilości|

Zastosowanie

Uzywamy CS do tworzenia nasion feminizowanych.

( Opryskujemy za pomocą CS aż do wytworzenia się kwiatostanów męskich na roślince żeńskiej, a następnie używamy ich do zapylenia innej samiczki lub nawet tej z której one pochodzą - selfing - samozapłodnienie)

P.S. - Są tez inne środki

  • Silver Thiosulphate ( Tiosiarczan srebra ) - |przyp : chodzi o STS który nie jest tiosarczanem srebra a tiosiarczanowym kompleksem srebra - sam tiosiarczan srebra jest solą bardzo trudno rozpuszczalną w wodzie|
  • GA3 (kwas giberelinowy)

CS jest nietoksyczne, łatwe, bezpieczne i tanie do zrobienia w domu.

CS ogólnie dostępne jest bardzo sęabe (służy do picia-antybakteryjnie). | przyp: nie należy stosować CS wewnętrznie, samo z siebie niby toksyczne nie jest ale - zmienia kolor skóry u osób je zażywających na niebieskawy Patrz: [[5]] |

Ilość PPM CS jest za niska w tym przypadku do feminizowania! Musimy zrobic wlasne CS

Jak zbudować generator CS

  • 9v zasilacz DC.
  • soldering iron + solder (krokodylki 2 szt.).

Użyjemy zasilacza 9v dc 600ma lub podobnego który jest optymalny. Musi być DC (Prąd stały).

  • Odetnij wtyczkę z wyjścia zasilacza.
  • Rozetnij kabel (+ oraz-).

ZACZYNAMY

  • Użyj wody destylowanej (musi być 100% czysta).
  • Zamontuj po kablu do każdej srebrnej monety (Beda 2).
  • Zanurz monety do polowy w wodzie tak aby kable jej nie dotykały.

EFEKT: Elektroliza powoduje wytracenie srebra i zawieszenie go w wodzie (colloidal silver aka cs).

Zaleca się użyć pompki z AIRSTONE aby woda się poruszała.

8 godzin powinno wystarczyć (jego kolega jedzie nawet 24h ale wtedy PPM jest wyższe).

Używanie CS do tworzenia feminizowanych pestek.

Zacznij oprysk tuz przed zmiana fotoperiodu na 12/12 i tak co kilka dni aż do otrzymania siusiaków. (im dłuższy oprysk tym więcej męskich kwiatów)

Przetłumaczył Rumi


Przyp: CS wydaje się być nieco mniej pewne i skuteczne od innych form srebra. Wskazują na to zalecenia stosowania. Spowodowane jest to : niepowtarzalnością procedury otrzymanie roztworu . !? :Patrz:[[6]] W wypadku azotanu srebra i STS aby uzyskać pełna zamianę płci rośliny żeńskiej, wystarcza, przy wyższych stężeniach roztworu, pojedyncza aplikacja. I nie zdarza się aby męskie kwiaty się wcale nie pojawiły.

Najczęściej zaleca się wielokrotne opryski uzyskanym z generatora roztworem - z takim wydatkiem cieczy aby całkowicie zmoczyć roślinę - lub pojedynczy odrost. Niektórzy stosują ledwie kilka oprysków - np: 5 dzień po dniu - A inni pryskają aż do momentu pojawienia się męskich kwiatów.

Procedura stosowania

na podstawie fragmentów: ->[[7]]

Termin oprysków

Początkowo rekomendowano rozpoczęcie oprysków na 2 tygodnie przed przestawieniem roślin na fotoperiod 12/12 i powtarzanie ich do momentu gdy rośliny zaczną uwalniać pyłek. Jest to nadal metoda rekomendowana, ale nie ma konieczności aby zaczynać tak wcześnie. Niektórzy uzyskiwali dobre wyniki także po 10 opryskach dzień po dniu, rozpoczętych w 4 tygodniu kwitnienia. | Parz: także: Rodelization -> starsze rośliny : mogą mieć naturalną tendencje do tworzenia nielicznych bananów : pod koniec kwitnienia - tak późny termin: i czas wytworzenia się męskich kwiatów: może nakładać się na naturalną tendencje niektórych odmian do tworzenia nielicznych męskich kwiatów - w późnym kwitnieniu|

Jak długo kontynuować opryski.

Są doniesienia o pełnym sukcesie po zaledwie 5 powtórzeniach oprysku dzień po dniu, ale kontynuowanie ich przez około 14 dni powinno być wystarczające w większości wypadków. Skuteczność zależy w dużym stopniu od stężenia CS uzyskanego z generatora, jak i wydatku cieczy na roślinę. Można powtarzać opryski aż do momentu gdy zaczną się pojawiać pierwsze męskie kwiaty.


Dodatowe informacje: [[8]]