Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Soma

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Soma - amerykański grower i breeder. Pacjent medycyny natruralnej aktywista propagujący zdolności lecznicze konopie indyjskiej. Soma został okrzyknięty miedzynarodowym "Ganja Guru" po wilekorotnych wygranych na Cannabis Cup przedstawiając swoje własne odmiany konopi indyskich. Najwiecej sławy przysporzyły mu takie odmiany jak - "NYC Diesel", "Amnesia Haze", "Lavender" oraz "SoGouda". W chwili obecnej może pochwalić się 20 odmianami w swoim asortymencie. Wytwarza nasinoa feminizowane jak i regularne. Soma - w świętych księgach hinduizmu opisywało roślinę, przypuszczalnie cannabis z której wytwarzano napój o tej samej nazwie powodowodujący halucynacje oraz uczucie ogromnej siły. Zaś w mitologi uwarzano go za "Eliksir Życia" napój sporzywany przez bogów, który miał dawać nieśmiertelność oraz oświecenie.

Trochę z życia

Soma urodzony w 22 sierpnia 1949 roku w Pittsburgh stan Pennsylvania. Swoją przygodę z marihuaną zaczął w latach 1967 New York City gdy pracował w dziale pocztym w głównej siedzibie IBM do spraw produktu. Tam poznał kolege, który pomógł mu zdobyć marychę o dziwo od razu zwinietą w jonity. Zaraz po pracy, pod krawatem ubrany w 3 czesciowy garniaku, poszedł nad East River by w wieku osiemnastu lat zapalić pierwszego w swoim zyciu jonta. W 1971 roku mieszkając w Vermont, gdzie prowadził własną piekarnie i restauracje dla wegetarian, zaczął przygodę w uprawą. Swoją wiedze odnosnie zdrowego odżywiania przekładał w soich uprawach, preferując organiczne uprawy. W 1996 roku przeprowadził się do Amsterdamu, gdzie w 1997 roku założył firmę zajmującą się wytwarzaniem nasion medycznej marihuany "Soma Seeds". Soma zgodnie z szmańskimi tradycjami w swoich uprawach jak i życiu codziennnym przestrzega zasad życie w zgodzie z naturą. Od 2004 roku jest wyświęconym duchownym/pastorem Kościoła Wszechświata (Church of the Universe). Kultywuje doskonalenie uprawy konopii, siły kryształów i minerałów. Publikuje dla wielu światowchych czasopism związanych z tematyką konopi indyjskich, jest autorem książki -“Organic Marijuana Soma style”.

Medycyna a Cannabis


Osiągnięcia

1999 "Reclining Buddha" - kategoria Indica, High Times Cannabis Cup.

2001 "NYC Diesel" - kategoria Sativa, High Times Cannabis Cup.

2002 "Buddha's Sister" ,"NYC Diesel" - kategoria Sativa, High Times Cannabis Cup.

2003 "Amnesia Haze" - kategoria Sativa Breeder, 420 IC Growers Cup.

2004 "Rock Bud" - kategoria Hash, 420 IC Growers Cup. "So Gouda" - kategoria India Breeder, 420 IC Growers Cup. "Amnesia Haze" - Sativa Breeder, 420 IC Growers Cup.

2005 "Big's A's Special" - kategoria Hash, 420 IC Growers Cup. "Amnesia Haze" - kategoria Sativa Grower, 420 IC Growers Cup. "Lavender" - kategoria Indica, High Times Cannabis Cup.

2007 - 'Lavender' kategoria Indoor, Spannabis Champions Cup.

Literatura: