Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Rodelization

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rodelizatcja |Rodelization|: technika otrzymywania nasion feminizowanych stosowana przez Somę .

Soma jest zdeklarowanym zwolennikiem "organicznych" metod uprawy i prawdopodobnie jedynie dlatego nie stosuje metod "chemicznych" w celu indukcji męskich kwiatów na roślinach żeńskich. W książce Organic Marijuana Soma Style style pisze, że jego metoda jest bardziej przyjazna dla ziemi. Z lekkim przymrużeniem oka, Można by powiedzieć, że wszystkie metody Somy to: NeoKlasyczny styl RASTA_eco.

Rodelizacja sprowadza się do przetrzymania niezapylonych roślin 10 do 14 lub wiecej jeśli zachodzi taka potrzeba dni dłużej niż zwykle - co ma powodować pojawienie się na przejrzałych roślinach niewielkiej ilości męskich kwiatów. Nie jest mi wiadomo czy taki okres czasu jest wystarczający dla wszystkich odmian i czy każda tak potraktowana roślina zmieni częściowo płeć. Skłaniałbym się ku temu, że niektóre nie będą miały na to ochoty.

W największym uproszczeniu można powiedzieć, ze wykorzystuje się tu "banany występujące w późnym kwitnieniu". -> patrz: wynik wyszukiwania google: https://www.google.pl/search?q=cannabis+bananas+in+late+flowering&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=yrnGVP7LG4GzUuOZhPAB&ved=0CCQQsAQ&biw=1166&bih=596. Występuje to dosyć powszechnie : często w dosyć zaawansowanym kwitnieniu gdy: nie powoduje powstawania znaczących ilości nasion/dojrzałych nasion z uwagi na brak dostępności możliwych do zapylania kwiatów żeńskich.

Procedura ta nie jest raczej wysoko wydajna i zarówno : ilość uzyskiwanych męskich kwiatów jak i czas potrzebny do ich indukcji raczej nie są zachęcające.

Niektórzy uważają nawet, że technika ta powinna być raczej traktowana jako jedna z metod selekcji roślin nie zmieniających łatwo płci - a sztuki które pod jej wpływem tworzą duża ilość męskich kwiatów - powinny być eliminowane z hodowli.