Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Płyty komorowe PP/PE

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Płyta komorowa PE - SOLEXX : dostępne za oceanem w 2 grubościach 3 i 5 mm - jako panele lub w formie rulonów
Tunel pokryty komorowymi płytami PE - płyty SOLEXX
Płyty komorowe PP lub PE - 3 od dołu przypomina na "oko" przezroczystością te na pokrycia szklarni : podobne półprzezroczyste płyty o grubości 3mm bywają używane jako "przekładki" zabezpieczające np: tafle szkła przy transporcie.

Płyty komorowe wykonane z polietylenu lub polipropylenu.

Materiał ten nie jest powszechnie wykorzystywany na pokrycia szklarni/tuneli - choć są i komercyjnie dostępne szklarnie z pokryciem z płyt komorowych PE. |patrz:[[1]] - to nie reklama : w Polsce są niedostępne:| Deklarowana, przez producenta, przepuszczalność światła -> 70%.

"Zwykłe" - Płyty komorowe PP/PE są powszechnie używane na, przekładki zabezpieczające na palety, tablice informacyjne, szyldy, reklamy, teczki etc. Dostępne w wielu kolorach i grubościach. Materiał ten jest tani, płyty o grubości 3mm kosztują po kilka PLN za m2 - daje się znaleźć nie tylko niezbyt nadające się białe, ale i "czyste" niemalże przezroczyste płyty. | Czy warto je używać ?? - na pewno sprawdzą się jako przepuszczające częściowo światło "pokrycie maskujące" - a jak się mają do materiału wykonanego z tego samego tworzywa - używanego na pokrycia szklarni/tuneli : nie wiem - niektóre "gatunki" wyglądają wypisz wymaluj jak materiał z obrazków |

Zarówno polietylen jak i polipropylen nie mają dużej odporności na promieniowanie UV - do tworzyw tych dodaje się zazwyczaj stabilizatorów.

W wypadku płyt polietylenowych "SOLEXX" trwałość, deklarowana przez producenta to 10 lat| Prawda? Fałsz? |. Zdecydowanie lepiej od typowej polietylenowej stabilizowanej przeciw UV folii na tunele, która w zależności od typu ma wystarczać na 2 do 5 sezonów.

Grubsze panele z barwionego PE/PP można użyć jako materiał do budowy pomieszczeń "szaf" - "boksów" DIY.