Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Kuchnia z MJ

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Składniki i działanie

Tetrahydrokannabinol (THC), czyli substancja aktywna w marihuanie, oraz inne kannabinoidy są olejami hydrofobowymi, które rozpuszczają się nie w wodzie, ale w lipidach (olej / tłuszcz) i w alkoholu. Aby ugotowany produkt wykazywał właściwości psychoaktywne należy użyć lipidów bądź alkoholu do otrzymania THC z marihuany. Podczas procesu przygotowywania konopie indyjskie lub ich ekstrakt muszą zostać dostatecznie podgrzane bądź odsączone, by doprowadzić do dekarboksylacji ich głównego kannabinoidu – kwasu tetrahydrokannabinolowego w psychoaktywnym THC.

Tetrahydrokanabinol.png

Masło

"Kannamasło" lub "masło z marihuaną" to substancja oparta na maśle i aromatyzowana kannabinoidami. Otrzymuje się ją przez podgrzanie surowej konopi indyjskiej z masłem, dzięki czemu tłuszcz wydobywa z niej kannabinoidy. Do sporządzenia takiego masła w wersji podstawowej wystarczy jedynie rondel i łopatka, natomiast w wersji dla zaawansowanych potrzebny jest podwójny garnek albo naczynie do gotowania na wolnym ogniu, etamina czy sitko do herbaty i lejek.

Maslo.jpg

Sposób przyrządzenia :

1.Tak wiec bierzemy ok 15-18 gram ziela na każde 250 gram masła Najlepsze masło do użycia to takie masło, które zawiera jak najwięcej tłuszczu, bo THC rozpuszcza się w tłuszczu właśnie.

2.Następnie do małego garnuszka wlewamy wodę na wysokość ok 2-3 cm, i wrzucamy do wody masło i podgrzewając, pozwalamy się masłu roztopić.

3.W trakcie rozpuszczania masełka bierzemy nasze topki i mielimy po czym wrzucamy je do rozpuszczonego masełka i mieszamy co jakiś czas.

4.Wszystko gotujemy na małym ogniu przez 3 godziny.

5.Po ok. 3 godzinach , masło się sklaruje, ziele sczernieje, i wszystko co wartościowe przejdzie do masła.

6.Odcedzamy resztki zioła, przelewamy płyn do pojemnika.

7.Tuż po przelaniu i odcedzeniu pojemnik będzie wyglądał tak, zauważcie ze masło już oddziela się od wody. Wkładamy pojemnik na noc do lodówki.

8.Przez noc, masło się zestali i całkowicie oddzieli od wody...

...wystarczy usunąć wodę i pozostajemy z fantastycznym blokiem masła.

Można go przechowywać długo w lodówce, robić wypieki, posmarować kromkę chleba, albo usmażyć jajecznicę.

Alkohol

Jako że żywica z konopi indyjskiej rozpuszcza się w alkoholu, skutecznym sposobem na dodanie jej do potraw jest gotowanie brandy bądź rumu z dodatkiem kannabinoidów. Zazwyczaj używa się łodyg i liści konopi z powodu mniejszej zawartości THC podczas palenia. Po dodaniu ich do wysokoprocentowego alkoholu zbożowego (np.wódki) powstaje coś, co nazywane jest Zielonym Smokiem (Green Dragon). Creme de Gras to alkohol smakowy wytwarzany z konopi indyjskich. Dodaje się go do kawy i innych napojów.

Sposób przyrządzenia likieru z Marihuaną : )

Będziemy potrzebować :

-2 puszki mleka skondensowanego(słodzone)

-kawę rozpuszczalną

-0,5l spirytusu

-no i oczywiście nasze zioła(co kto ma: liście, topy, oczywiście najlepiej kwiaty)

Przepis:

-wkładamy 2 puszki do garnczka z wodą i gotujemy 2 godziny(puszki są zamknięte)

-w tym czasie szykujemy pół szklanki kawy rozpuszczalnej

-po 2 godzinach przelewamy z puszek mleko do garnczka i dodajemy nasze zioła (według uznania) i mieszamy na małym ogniu, mleko powinno nam się ładnie skarmelizować

-dolewamy naszą kawę (ciągle mieszając)

-wlewamy spirytus (ciągle mieszając)

-zdejmujemy z ognia i czekamy, aż nam likier ostygnie.

Smacznego - a właściwie na zdrowie [ Autor " facet34 " ]


A więcej tak na zakończenie , marihuana w kuchni to dobra sprawa , tylko nie przesadź kolego z dodatkiem o nazwie Ganja