Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Konserwacja

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Konserwacja - według słownika języka polskiego:

  • 1. zabiegi mające na celu utrzymanie czegoś w dobrym stanie
  • 2. przetwarzanie żywności w celu nadania jej większej trwałości

A w tym wypadku chodzi raczej... o : curing --> patrz: ->Curring - w wiki jest z dwoma "r" co zapewne ma coś z drobiem wspólnego: Nie wiem jak się to powinno pisać - słownikowo chyba jedno r? - i nie wiem czy słowo :poprawianie: nie oddaje lepiej sensu w jakim jest to w tym wypadku używane w engliszu.

W telegraficznym skrócie - są to "techniki suszenia kwiatostanów" - oraz ich obróbki po suszeniu -> czasem także przed : Niewątpliwie mające nie zerowy wpływ na to jak materiał "się pali" - i ile z pierwotnego aromatu etc. pozostaje w gotowym produkcie "spożywczym".

O ile opisy samych technik sa zwykle zrozumiałe i proste - to w momencie tłumaczenia czemu i co się dzieje podczas.. pojawia się nieco "radosnej twórczości" oraz alchemi - wiedzy tajemnej - czasem nawet zbliżonej do zaawansowanych praktyk magicznych. | szczególnie na forach gdzie czasem ludzie cudownie przetwarzają CBD w THC etc |

Techniki "konserwacji" mocno się od siebie różnią. Pierwsza - chyba najpowszechniej stosowana : Sprowadza się do bardzo wolnego suszenia - materiał kiśnie w słoiku : można by to chyba?? nazwać techniką fermentacyjną.

W wypadku "liofilizacji" - zielenina nie ma kontaktu z tlenem - i jest w bardzo niskiej temperaturze - w związku z czym - poza usunięciem wody wiele się w materiale w porównaniu z metoda pierwsza nie zmienia.

patrz: hasła w wiki ->

  • Curring i jego wpływ na moc - podczas procesu mogło ewentualnie ubyć czegoś i ubywa - stąd % zawartość THC wzrasta - nie ma żadnej magii w tym. Dodatkowo taki materiał ma lepszy "smak" i lepiej się go pali.
  • Curring suchym lodem - dalsza cześć praktyk alchemicznych. | liofilizacja domowym sposobem - suszenie na zimno : | => Zupełnie odmienna od poprzedniej : bo suszy się w zasadzie tak aby "nic" się w materiale nie zmieniło.
  • Water curring/Curring w wodzie - tu jest coś co mnie zabiło - sam początek -> cytat: Wstęp – co to jest WC? Dlaczego chciałbym z niego korzystać? - sama technika ciekawa : Wymywanie z zielska wszystkiego co się w wodzie rozpuści: Poza tym zapewne bakterie w tym nieco szaleją. | mają szansę | Ta technika niewątpliwie może podnieść "moc" - ponieważ podczas jej stosowania dochodzi do znacznego ubytku masy - znikają substancje które miały szanse : przejść do wody.

mały off :

Słowo curing... w języku angielskim ma wiele znaczeń:

jako rzeczownik: solenie, wędzenie, suszenie, wulkanizacja, utwardzanie, leczenie, uzdrawiający, konserwowanie, prażenie form skorupowych

jako czasownik: leczyć, wędzić, wyleczyć, uleczyć, uzdrawiać, wulkanizować, wykurować, kurować, solić, utwardzać, uzdrowić, suszyć, marynować, konserwować, goić, uwędzić, wysuszyć, ozdrowieć, utwardzić, uleczać, sanować

Ha: w każdym razie chyba się przyjęło - Kurować - konserwować - konserwacja .. etc.. chyba