Kategoria:Szklarnie

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Kategoria obejmuje - Szklarnie, tunele + wszystko co je w przypomina. --> Chwilowo większość zawartości to obrazki - w przyszłości będzie tu zapewne wszystko co tylko jest z uprawą pod przykryciem związane


Szklarnia pozwala maksymalnie wykorzystać światło i ciepło pochodzące z promieniowania słonecznego aby wytworzyć odpowiedni mikroklimat do uprawy roślin. Tańszym i mniej trwałym rozwiązaniem jest tunel foliowy, nazywany również cieplarnią foliową.

Szklarnie/tunele powinny zapewniać uprawianym roślinom optymalne warunki wzrostu. Parametrami określającymi je są:

  • światło,
  • temperatura,
  • wilgotność podłoża/powietrza
  • stężenie dwutlenku węgla.

Dlatego w zbiorze artykułów znajdą/znajdują - się informacje na temat: pokryć - ich trwałości - przepuszczalności światła : wentylacji etc.

W praktyce w wypadku amatorskich konstrukcji kombinowanych - czy niewielkich konstrukcji ogrodowych - trzeba iść na kompromisy. Dlatego np: zaawansowane systemy kontroli mikroklimatu połączone z instalacją wzbogacającą powietrze w CO2 które są stosowane w dużych obiektach produkcyjnych są raczej interesująca ciekawostką.

Podobnie jest z zapewnieniem optymalnej ilości światła. Rośliny znajdujące się w szklarni powinny być jak najmniej widoczne dla osób postronnych, dlatego zamiast pokryć o najlepszej "przejrzystości" warto użyć przynajmniej na cześć takie które maskują w dużym stopniu to co w środku jest.

Z punktu widzenia "przeciętnego" rolnika dysponującego odrobiną miejsca, najbardziej interesujące | poza prostymi do wykonania i tanimi tunelami - które niestety przy okazji rzucają się bardzo w oczy| wydaja się być: - po pierwsze szklarnie "maskujące" zawartość : z częścią pokrycia wykonaną np: z "półprzezroczystych" białych płyt patrz:[[1]] - po drugie - "duże inspekty" które sprawdzą sie na pewno przy uprawie odmian AF - np: -> Pit greenhouse: patrz [[2]] - Walipini.

Pliki w kategorii „Szklarnie”

W tej kategorii jest 125 plików z ogólnej liczby 125 plików.