Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Jak przesadzić konopie: krok po kroku

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Przesadzałem konopie wiele razy, używałem różnorodnych technik w tym celu. W związku z tym podzielę się paroma wskazówkami jak to zrobić pomyślnie nie kalecząc konopi.

Wskazówka, którą warto znać: kiedy przesadzasz konopie do większej donicy, upewnij się że ziemia jest wilgotna. Wilgotna ziemia przyklei się do twojego palca, jeżeli ocenisz że gleba jest odpowiednio wilgotna możesz zacząć przesadzać swoje sadzonki.

Następną wskazówka: dla klonów i sadzonek konopi warto używać papierowych kubeczków. W większości wypadków nie ma z nimi problemów podczas przesadzania... wystarczy odciąć spód i delikatnie pchnąć, by ziemia wysunęła się z kubeczka, lub obstukać dobrze kubeczek z każdej strony a następne przechylić go do góry nogami i delikatnie wypychać ziemię od spodu.

Przesadzamy konopie

Prze1.jpg


W moim przypadku, przesadzenie konopi z donicy o pojemności 8 litrów do 20-litrowego wiadra może okazać się trudne. Zazwyczaj, aby przesadzić dużą roślinę jak ta, potrzeba wsparcia drugiej osoby (jedna trzyma donicę i zabezpiecza roślinę, druga delikatnie wyjmuje konopie z donicy). Niemniej jednak, istnieje możliwość przeprowadzenia tej czynności samodzielnie.

Głównym wyzwaniem jest przechylenie pojemnika z rośliną w taki sposób, aby udało się ją wyjąć wraz z całym systemem korzeniowym. Pierwszy ruch może być najtrudniejszy, ale później procedura przebiega płynniej. W celu ułatwienia przesadzania, warto delikatnie uderzać bokami donicy, a także włożyć palec wskazujący w otwór drenażowy i lekko popchnąć. W przypadku dużych roślin konopi, może się nie udać w pełni wysunąć krzaka, lecz z pewnością ułatwi to cały proces.

Prze2.jpg


Powinieneś już mieć przygotowane wiadro z ziemią. Najlepiej zrobić ocenę, wkładając starą donice do nowej i sprawdzić ile miejsca zostaje... jak dla mnie 30 cm wysokości jest wystarczające ale wszystko zależy od genetyki danej odmiany konopi.

Prze3.jpg


Zawsze zostawiam puste 10cm w wiadrze.

Kiedy ziemia jest już na właściwej wysokości, możesz wstawić roślinę na wsypanej ziemi i obsypać dookoła ziemią. Teraz upchnij delikatnie ziemię i dosyp ponownie. Będziesz do tego wszystkiego potrzebował rękawiczek (jeżeli jesteś czyściochem i nie chcesz się ubrudzić możesz użyć małej łopaty).

Prze4.jpg


Metoda ta nigdy nie zawodzi, powinieneś teraz przesadzać swoje konopie niczym zawodowiec!!!


Źródło: Overgrow.com