Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Folia aluminiowa

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.
Kapsel na mleku z folii - zdjęcie pochodzi z [[http://]]

Bardzo cienka blacha wykonana z praktycznie czystego aluminium. Czasem używana do wykładania ścian niewielkich pomieszczeń do uprawy. Nieźle odbija światło - nawet bardzo dobrze tak długo jak jest w miarę nowa i czysta - ale poza tym ma same wady - od rozmiaru rolki - do zerowej wytrzymałości.

Z wytrzymałością nie jest źle w wypadku bardzo grubych foli jak na folie - takich przypominających dawne kapsle na mleku |kto to pamięta? ;( Oj ta nostalgia mleko fałszowane proszkiem IXI.. z takim aluminiowym kapslem...|. Po dygresji wróćmy do sedna - ujdzie w tłoku w prowizorkach - ale nie warto zawierać z nią znajomości na dłużej.

Są tacy co twierdzą, że lepiej użerać się z nią niż stosować.. kolejny kombinowany materiał - koc ratunkowy, uważają, że naklejona na klej kontaktowy "aka" butapren - sprawdza się o wiele lepiej od niemalże niemożliwego do prawidłowego rozłożenia i "ćwierć" przezroczystego koca. Odbija nie mniej światła - nie prześwieca, jest tania.

Błyszcząca strona oferuje bardzo dobre kierunkowe odbicie światła - w umiarkowanej cenie ;}- przy raczej niezbyt wielkiej trwałości. Sama wytrzymałość nie jest problemem po naklejeniu jej na - podkład : gruby karton - czy odbłyśnik. Problem zaczyna się z czasem gdy się uświni. Zdecydowanie lepszym i bardziej trwałym rozwiązaniem oferującym takie samo kierunkowe odbicie światła - jest gładki nie profilowany metalizowany Al mylar.

Nikt tego materiału, nie traktuje poważnie i zazwyczaj można wyczytać zapewnienia, że lepiej od nie odbije światło - powierzchnia pomalowana biała farbą do ścian. Co jest, zgodne z zasadą prawda tyż prawda gówno prawda ;). Farba ma zupełnie inny sposób odbicia - rozproszony - więcej światła wraz ze wzrostem odległości od źródła przy takim pokryciu traci się na wielokrotne odbicia - co wynika z samego sposobu "odbijania się światła" od białej matowej powierzchni. Czy to ma znaczenie w boksach wysokich na 30 cm - należących do klasy PC i spółka: .. ? Nikt nie wie. ;]