Kwitnienie

Z www.Wiki.Haszysz.com
(Przekierowano z Flo)
Skocz do:nawigacja, szukaj

Faza wzrostu podczas której fotoperiod jest ustawiony na 12/12. Wymusza to kwitnienie i rośliny zaczynają tworzyć kwiatostany.

|W wypadku odmian ->fotoperiodyczne obojętnych "AF"<- nie ma potrzeby zmiany czasu oświetlenia z 24/0 lub 18/6 na indukcyjny 12/12 jest to nawet niezalecane, ponieważ redukuje ich plon - nie da się ich także utrzymywać w wegetatywnej fazie wzrostu - one po osiągnięciu pewnego wieku zaczynają same kwitnąc |

Podczas tej fazy wzrostu aromat roślin staje się coraz intensywniejszy a szczyty są obsypywane coraz to większą ilością trichomów(żywicy), po upływie 8 do nawet 14 tygodni [ w zależności od odmiany ] następują zbiory.

Najszybciej dojrzewają odmiany określane indica, natomiast odmiany określane sativa dojrzewają dłużej i mogą wymagać w ekstremalnych wypadkach ponad 2x więcej czasu niż najszybsze hybrydy przeznaczone do uprawy wewnętrznej.

Zalecana temperatura widmowa źródeł światła przy uprawie pod lampami to 2.200K - 2.500K. W 99.5% przypadków używa się w tym celu lamp sodowych. Patrz także:[1]