Trening Scrog+LST+Fim

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj
Siatka ScrOG

Czym jest scrog?

Scrog "SCreen of Green" czyt. "siatka zieleni" jest metodą trenowania roślin dzięki której mozna zmaksymalizowac wydajność uprawy. Dzięki tej metodzie szczyty, odgałezienia rosliny sa na jednym poziome, przez co dla kazdego odgałezienia jest taka sama ilosc swiatła, co za tym idzie kazdy top rosliny bedzie miał podobna wielkosc-mase. Scrog w szczegolnosci jest przydatny w uprawach w ktorych box nie jest wysoki. Przykładowe uprawy metodą scrog


O co chodzi z siatka i jak ją zrobic?

Siatka moze byc wykonana w rozny sposob z roznych materiałow, począwszy od nici, nitek, drutów, siatek ogrodzeniowych skonczywszy na zyłkach albo plastiku Wazne zeby siatka była stabilna. Tzn. obudowa tej siatki [ scrog ]zeby całosc sie nie ruszała na boki. A sama siatka lepiej gdy jest z dobrze zaciagnit sznurku. Gdy jest zbyt stała siatka (np z siatki ogrodzenieowej) wtedy przy trenowaniu łatwiej o złamanie odrostu.Unikniemy poprostu stresów przy trenowani.Druga sprawa, zeby była przymocowana do doniczki. Dzieki temu mozna całosc spokojnie wyciagać z boxa i trenowac. Nie radze przymontowywac siatki do scianek boxa. Utrudnia to bardzo trenowanie i skazujemy roslinki na pozostanie w boxie az do zbiorów. Oczka siatki powinny byc w granicach 4x4cm do 5x5cm. Dobrze jest byc przezornym i pomyslec nad tym ze moze sie przydac podwyzszenie siatki. Nizej znajduje sie opis zrobienia przykładowej siatki z uzyciem sznurka i listewek.

LST+FIM+SCROG?

Dzieki trenowaniom FIM i LST zyskujemy nie wysoka rozłorzystą roślinke. W 100% pasuje takie rozłozenie do siatki scroga.

LST+FIM+SCROG

...37 dzien zycia roslinki fimowana i lst

Kiedy należy dać siatke?

Jest to zalezne oczywiscie od tego jak roslinka nam sie rozwija.W moim przypadku byl to 40 dzien zycia roslin. Oraz jesli uprawiamy z nasion niefeminizowanych wtedy gdy znami plec roslinki. Zeby byc pewnym plci nalezy sadzic rośline feminizowana lub z klonów. Jesli nie jestesmy pewni plci... Siatke montujemy zawzywczaj na wys. 15-25cm. Zalezne to jest czy roslina była trenowana lst -fim, czyli jaka wysokosc przed dawaniem siatki oraz czy roslina jest zwarta czy tez wyciagnieta. To planty tuz przed dawaniem siatki.

Roślina w sam raz do siatki

Przedłuzenie okresu vegetacyjnego

Jest bardzo wazne jesli chcemy uzyskac pełny efekt scroga. Jesli nie przedluzymy veg cały scrog nie ma sensu. Jak wiadomo w okresie veg roslina nie kwitnie tylko sie rozwija, przez to zapelnia siatke koljenymi odrostami. Okres wegetacyjny nalezy utrzymywac do momenty gdy ok 3/4 siatki[ scrog ] jest zapełnione. Po przełaczeniu na flov akurat tą 1/4 siatki rosliny powinny zapelnic rosliny jeszzcze urosna na pierwszych tygodniach flov.


Na czym polega trenowanie w scrogu?

Trenowanie polega na naginaniu najwyzszych odrostow rosliny tak aby nie przerastały za bardzo siatki(> 10cm) Najdłuzsze odrosty rozkładamy tak pod siatka aby kazdy kolejny mniejszy odrost był w oczku siatki. Odrosty z dołu (jesli są odpowiednio dlugie) staramy sie nagonic do oczka siatki(oraz usuwamy jej odrosty dolne, wtedy moc tej lodyzki pojdzie do samego szczyta bo to on bedize nad siatka) Na początku trenować należy co 2-3 dni. Im flov jest bardziej zawansowane tym trenowanie staje sie rzadższe poniewaz roslina pozniej przybiera na masie nie wyciaga sie juz wiecej.

Roślina przed ScrOG

Tutaj jest roslinka przed trenowaniem. Widac ze odrosty sa dosc wyciagniete za siatke>10cm

Roślina przed ScrOG

Tutaj roślinka zaraz po trenowaniu. Dluższe odrosty ustaiwamy rownolegle do siatki. Małe odrosty które widac juz po 24h przekrecą sie o 90° do gory i to one bede w przyszłosci "topami". Ważnym elementym trenowania jest usuwanie lisci Usuwamy liscie juz pare dni, przed daniem siatki. Najlpeij pare liści dziennie (najwieksze, najstarsze liscie). Gdy damy siatke po paru dniach zuwazymy ze liscie stworza taka "skorupe" z lisci wtedy dalej nalezy usuwac najwieksze liscie z nad siatki [ scrog ] tak aby pozbyc sie "skorupy"...oraz wiekszkosc lisci z pod siatki. Jesli tego nie zrobimy liscie przysłonią światło dolnym partiom rosliny przez co roslina moze sie wyciagnąć. Liscie a nawet najmniejszy odrosty w ostatecznosci nalezy usunac całkowicie z pod siatki.

Roślina przed ScrOG

liscie z pod siatki po 17 dniach ...
po ok 4 tygodniach nie ma byc zadnych lisci pod siatka, nawet odrostow(mozna zrobic klony). Jesli pozostawimy odrsoty pod siatka wtedy roslina bedzie zuzywałac swoja "moc" kosztem topow z ponad siatki.

Autor:Koyot