Rodzaje wody do podlewania

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Woda, paliwo nasze jak i konopne. Czym podlewać ? Pyta się nie jeden grower w panice poszukując informacji na temat wody, trzęsac calym forum, czyżby to nadopiekunczosc ? Czy strata czasu ? odpowiedz brzmi NIE !

Bardzo dobrze że przejmujesz sie swoimi krzakami ! Tak trzymaj, nie wszystkie informacje sa w kupie, są porozsypywane, pozmiatajmy więc !

Najlepsze ph dla konopii : Gleba - 6,3 - 6,8 Hydro - 5,5 - 6,0

Badanie PH Wody

Ph metr - Bardzo przydatny, dzieki niemu bendziesz mógl komponowac idealne mieszanki roztworów o PH idealnym dla swoiej rosliny, nie bendziesz sie martwil i zaoszczedzisz sobie nerwów. Przypominam ze do ph metru potrzebujemy równiez dwa roztwory kalibracyjne.

Ph papierki - Dupe sobie mozna tym podetrzec za przeproszeniem. Zainwestowalem raz i zaluje.

Ph na czuja - Tu mamy pole do popisu.


Wody Mineralne i ich PH w przyblizeniu wg. forumowiczów

PL

- Kopla Beskidu 7,63 PH.

- Zywiec 7,57 PH.

- Arctic 7,38 PH.

- Staropolanka 5,50 PH.

- Primavera 7.78 PH.

- Saguaro 6.92 PH.

- Slotwinka 6.71 PH.

- Jan 5.84 PH.

- Zuber 7.45 PH.

- Gerber 7.25 PH.

- Hetmanska 7.90 PH.

- Perrier 5.46 PH.

- Cisowianka 7,40 PH.

- Dobrawa 6,40 PH.

- Naleczowianka 5.50 PH.

- Dlugopole Zdrój 5.88 PH.

- Oaza Biedronka 6.50 PH.

- Kuracjusz Beskidzki 8.32 PH.

- Wysokonasycona Kryniczanka 5.94 PH.

- Niskonasycona Kryniczanka 6.24 PH.

- Naturalna Woda Carrefour 6.00 - 6.50 PH.


UK

- Volvic 7.00 PH.

- Gazowana Tesco 6.50 - 6.70 PH.

- Evian 7.20 - 7.50 PH.

- Radnor Hills 6.50 - 7.00 PH.

- Highland Springs 7.50 - 7.80 PH.

- Strathmore 6.80 - 7.00 PH.


Twardość wody – cecha wody, bedaca funkcją stężenia soli wapnia, magnezu i innych metali, które sa zdolne do tworzenia soli na wżzszym niż pierwszy stopniu utlenienia. Woda miękka to woda posiadajaca niskie stężenie minerałów. Przeciwieństwo wody twardej. Posiadająca odczyn lekko kwaśny.


Rodzaje Wody

Miejska Kranówa - Woda z rury, z chlorem, oczyszczona i pozbawiona duszy, po niej nie popalisz. Zalezy gdzie mieszkasz ale zazwyczaj PH ma wieksze niz 7, jezeli do tego masz stara instalacje wodociagowa to wiedz ze rury upuszczaja do wody swoje czasteczki, nie potruj siebie i krzaków. Odchlorowanie porzadne to 24 - 48 godzin odstanej wody w butelce czy innym naczyniu niezatkanym. Odstanej uzywam jedynie do nawilzania powietrza w boxie. Woda wodociagowa zawiera czesto rozpuszczone sole wapnia, magnezu, zelaza i innych pierwiastków (tzw. twarda woda).


Woda ze studni - Bogata w mineraly woda z dusza. Ph zmienne, zalezy gdzie studnia sie znajduje, mozna spekulowac. Woda ta jest przefiltrowana i z tego wzgledu nadaja sie do uzytkowania dla celów spozywczych. Glówne skladniki: wodoroweglany (HCO3-), siarczany (SO42-), chlorki (Cl-), sód (Na+), potas (K+), wapn (Ca2+), magnez (Mg2+). Podrzedne skladniki: mineralne formy azotu (NO2-, NO3-, w wodach zanieczyszczonych: NH4+, CN-, NH3), zelazo (Fe), krzem (Si), substancje organiczne.


Deszczówka - Jej sklad zalezy od czystosci powietrza, które napotyka podczas opadania - charakteryzuje sie duza zawartoscia gazów (tlenu, azotu, dwutlenku wegla) i moze zawierac sadze, pylki roslinne, pyl przemyslowy, mikroorganizmy, a takze pewne ilosci soli mineralnych. Ze wzgledu na zawartosc rozpuszczonego dwutlenku wegla pH wody opadowej wynosi okolo 6 (odczyn kwasny). Niektóre gazowe zanieczyszczenia (dwutlenek siarki, siarkowodór, tlenek azotu) obnizaja to pH jeszcze bardziej, powodujac zjawisko kwasnych deszczów. Woda opadowa nie nadaje sie do picia, natomiast moze byc przydatna do celów gospodarczych i przemyslowych.


Wody powierzchniowe ( Rzeki ) - Zalezy gdzie, bardzo zmienne, moga byc skazone po powodziach lub zawierac pestycydy i nawozy z pól uprawnych, czasem jeszcze gorsze ustrojstwa jak jakis palant wyzuci smieci do wody. Najczestrze z nich to :

- fosforany i azotany

- metale ciezkie (olów , rtec , kadm)

- substancje powierzchniowo czynne

- pestycydy

- fenole

- polichlorowane bifenyle (PCB)

- inne nietoksyczne sustancje organiczne

- wody podgrzane.


Woda Morska - Najbardziej charakterystyczna cecha wody morskiej, jest wysokie stezenie kationów sodu (Na+), potasu (K+), magnezu (Mg2+) i glinu (Al3+) oraz anionów chlorkowych, siarczanowych oraz weglanowych, które lacznie nadaja wodzie morskiej intensywnie gorzki lub gorzko-slony smak i powoduja, ze nie nadaje sie ona do picia. Woda morska ma odczyn lekko alkaliczny (pH = 7,5 do 8,4).


Woda mineralna – naturalna woda (zobacz tez woda pitna) wzbogacona w znacznym stopniu solami mineralnymi (lub innymi skladnikami) w postaci jonów. Stezenie soli mineralnych musi wynosic co najmniej 1 g/l. Oprócz tego moze zawierac rozpuszczone gazy pochodzenia naturalnego (dwutlenek wegla, siarkowodór). Najczesciej (w handlu detalicznym w Polsce wylacznie) jest to woda wglebna, która mineraly pozyskala ze skal, przez które przeplywala. Wody mineralne gazowane sa kwasne dzieki CO2 w nich zawartych, jest to dzialanie czasowe bo jak wiemy po otwarciu butelki CO2 sie ulatnia i kwasowosc takiej wody spada po pewnym czasie. Równiez pomiar ph wody gazowanej nie jest dokladny gdy uzywamy PH metru wyposazonego w szklana bulbe.


Uwagi :

- Podlewamy wodą zawsze o temperaturze zbliżonej do temp. otoczenia i gleby krzaka żeby roślina nie dostała szoku.

- Podlewamy po mału nie spiesząc się aż woda zacznie wypłewać ze spodu doniczki.

- Gotowanie wody nie wytrąca w pełni w niej zawartych soli mineralnych.

- Nawozy na Veg mogą lekko podnosić PH.

- Nawozy na Flo obniżają PH.


Źródło - Forum # oraz Wujek Google