Przygotowanie podłoża

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Alternatywa 1

Jeżeli ziemia na wybranym przez ciebie miejscu nadaje się czyli znajduje się gdzieś na polu czy skraju lasu gdzie rośnie bujna trawa lub chwasty ziemię wystarczy odpowiednio przygotować.

  • Przekopać ziemię na głębokość 30-40cm głębokości, szerokość zależy po ile roślin chcesz sadzić w jednym dołku.
  • Ziemia która masz na miejscówce na pewno jest za kwaśna,[A jeśli nie to?] ma nie odpowiednie pH które powinno być w granicach 6-7 więc należy zasypać 1 metr kwadratowy ziemi 5 szklankami dolomitu lub 2 łyżki stołowe na litr ziemi i dobrze wymieszać. Dolomit wyrównuje i utrzymuje ph na poziomie 7 więc do naszych celów jest doskonały można go kupic w sklepie ogrodniczym w cenie 4 zł za worek 5 litrowy.[ metoda może się komuś sprawdzała w określonym miejscu, nie koniecznie u Ciebie się sprawdzi ]
  • Do ziemi dodajemy jeszcze krowiego obornika 3 pokruszone krowie kupy na 1m2, jest to najlepsze rozwiązanie gdyż nawozy organiczne powoli się rozkładają i nie psują smaku suszu w przeciwieństwie do nawozów mineralnych. Dla wygodnych pozostaje udanie się do sklepu ogrodniczego i zakup nawozu mineralnego o nazwie azofoska. Stosujemy go według zaleceń na opakowaniu. Z własnego doświadczenia sypię na oko z 2 sowite garści na dołek 40x40x30. Załatwi to brak azotu w glebie, rośliny będą ładne, zielone i nie będą tracić liści od dołu w późniejszej fazie wzrostu. Z azofoską nie należy jednak przesadzać gdyż zioło na koniec może mieć paskudny smak przez azot lub co gorsza możemy popalić rośliny.
  • Do wszystkiego można dosypać jeszcze torfu odkwaszonego lub nie odkwaszonego gdyż dolomit i tak go odkwasi wystarczy wtedy tylko dosypać go więcej. Torf dodajemy w proporcjach 1:3 [10 litrów torfu na 30 litrów ziemi z miejscówki ]
  • Dla bogatych pozostaje jeszcze opcja zmieszania ziemi na miejscówce z glebą ze sklepu ogrodniczego co może znacząco poprawić efekt końcowy.

Alternatywa 2

Całą ziemie na miejscówce wymieniamy na kupioną w sklepie ogrodniczym o ph od 6 do 7. Mamy różne opcje do wyboru aby zasadzić nasze rośliny. Możemy je sadzić w rzędach po 4-5 sztuk lub pojedyńczo czy w parach. Poniżej dwa przykłady.

  • 30cm szerokości na 1 metr długości i 40cm głębokości, zasadzamy z 5-7 roślin.
  • dołek o szerokości i głębokości wiadra 20/30 litrów wysadzamy 1,2 czy 3 rośliny

Pamiętajcie że jeżeli macie nasiona regularne szanse na uzyskanie kobiet są 50% na 50% więc połowy roślin będziecie musieli się pozbyć.

Jeżeli ziemia nam miejscówce jest podmokła, rośliny należy wysadzać w wiadrach lub workach plastikowych aby ich korzenie nie z gniły od nadmiaru wody, pamiętajcie o zrobieniu dziur na dnie. Ziemię można kupić trochę taniej w większych 50 litrowych workach cena ok. 10-14zł. Na dno takich dołków/ wiader/ worków warto nasypać troche kamieni lub keramzytu z 5 centymetrów, dzięki czemu zyskamy lepszy drenaż który zabezpieczy rośliny przed przelaniem i gniciem korzeni.