Organiczne nawozy własnej kreacji

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Wstęp

Witajcie bracia i siostry, w tym wydaniu „Living Organics” nauczymy się wiele o chwale organicznych herbatek. Ale nie mówię tutaj o niebiańskich przyprawach stojących na półkach w twojej spiżarni. Jeśli uprawiasz w mieszankach glebowych i chcesz się nauczyć jak zbliżyć się do maksymalizacji potencjału genetycznego twoich roślin, czytaj dalej. Nauczysz się jak tworzyć, administrować i korzystać z szerokiej gamy niewykorzystywanych technik które dały mi solidne efekty w ciągu paru lat. Możesz odwoływać się do kilku moich ostatnich artykułów odżywcze korzyści micro flory mieszanki glebowej dla konopi w pełni organicznym środowisku. Aby otrzymać lepszy ogląd na przewagi herbatek, zauważ iż łyżka (do herbaty) kompostu zawiera w przybliżeniu bilion przydatnych mikroskopijnych żyjątek. Jakkolwiek łyżka (do herbaty) organicznego kompostu jest zasiedlona przez około cztery biliony mikroskopijnych potworków. Następna przewaga to to, że konopie od razu czerpią korzyści z herbatek. Myśl o herbatkach jako o naturalnych sterydach dla swoich roślin.

Nie Tylko Dla Korzeni

Herbatki są nie tylko korzystne dla systemów korzeniowych twoich roślin, ale też dla listowia. Lubię lekko spryskiwać liście, miejscowo (jak maść na jakieś schorzenie). Korzyści płyną z powłoki jaką mikroby tworzą gdy spryskujesz liście. To po prostu wypycha jakiekolwiek złe mikroby. Bądź pewien że pokryłeś przynajmniej 70% powierzchni liści twoim herbatkowym sprayem, upewniając się że pokryłeś sprayem górne oraz dolne części listowia.


Grzyb vs. Bakteria

Większość herbatek zawiera dominant bakterii. Jednak w czasie kwitnienia grzyb to ogromna korzyść dla twoich roślin (grzyb podłoża). Nie wywlekał bym tego gdybym sam nie zauważył różnicy którą robią grzyby. Organicznie uprawiane rośliny są w pełnym związku z grzybami gdy kwitną. Jeśli grzyby nie są obecne, nie ma sposobu aby pchnąć twoje rośliny do limitów zarówno w plonie jak i jakości. Faktem jest że herbatki z dominantę grzyba są sztuczką by osiągnąć końcowy plon porównywalny do tych które uzyskuje się w hydroponicznym środowisku. Grzyb wymaga dłuższego czasu do rozwoju niż bakteria. W wyścigu populacji, bakteria zawsze przerasta grzyb i to w dużej mirze. Więc gdy tworzysz herbatkę z dominantem grzyba musisz dać grzybowi fory. Grzyb pełni specjalną rolę podczas kwitnienia, dostarczając takie elementy jak fosfor do korzeni roślin. Rozłamuje on tez na mikro-elementy drugorzędowe minerały i azotan amonu więc stają się one bardziej dostępne dla korzeni. Następnie bakterie konwertują azotan amonu do Azotu. Oba rodzaje azotan i azot mogą zostać wykorzystane przez konopie do szybszego i bardzie wigorowego wzrostu.

Azot : Powoduje że roślina rośnie niższa i szersza z mniejszymi rozstępami pomiędzy wiązaniami gałęzi. Azotan Amonu : Powoduje trochę rozciągnięć w roślinie.


Elastyczność Składników odżywczych

Herbatki mogą dostarczyć twoim roślinom więcej niż tylko dobre bakterie. Jeśli twojej roślinie brakuje pożywienia lub napotykasz problem który musisz naprawić, herbatki są znakomitym nośnikiem do wprowadzania składników odżywczych do twojej mieszanki glebowej. Osobiście utylizuje herbatki głównie aby dostarczyć swoim roślinom grzyb. Jak dużo składników odżywczych dodasz zależy tylko od tego co już masz w swojej mieszance glebowej (i potrzeb twoich roślin). Ja pakuje swoją mieszankę tonami długo okresowych składników: azot, fosfor i potas, dlatego też nie muszę się martwić o herbatkę jako o dostawce składników odżywczych.


Tlenowcowe vs. Nietlenowcowe Bakterie

Jedyny haczyk związany z mieszankami glebowymi to ich natlenienie. Musisz nie przerwanie natleniać swoje herbatki. Dlaczego??? Są dwa typy bakterii które mogą zostać wytworzone w twojej herbatce : Tlenowe i Bez-Tlenowe. Bez-Tlenowe jak sama nazwa mówi nie wymagają tlenu i jest to nieprzyjemny towar. Jeśli kiedyś wąchałeś swoją herbatkę i śmierdzi ona ściekami, nie używaj jej !!! Oznacza to że są w niej bez-tlenowe bakterie. Dobra herbatka w której jest dużo tlenowych bakterii będzie pachniała jak bardzo dobra i bogata w składniki odżywcze mieszanka glebowa (taka która zawiera glisty itp.). Bez-Tlenowa herbatka jest niezdrowa z większej ilości powodów niż z powodu że śmierdzi jak gówno. Mogą one też manifestować bakterie Coli i wprowadzać takie rzeczy jak alkohole, które mogą szybko i bezwzględnie zabić twoje rośliny. Dobre napowietrzenie nie oznacza tylko dobrego zaopatrzenia w tlen systemu korzeniowego twojej rośliny. Jest także katalizatorem który wyczesuje mikroby i pierwotniaki z twojego kompostu lub z robaczywych odlewów, w razie vermikompostu bez zabijania ich. Po niekończącym się bomblowaniu wypycha je, konsumują one składniki odżywcze i cukry z twojej herbatki i mnożą się w duży sposób (tworząc boom mikro-żyjątek który później będzie obumierać a ich pancerzyki zniszczą korzenie twoich roślin).


Ty Nie Powinieneś

Są ważne różnorodności i warunki warzenia (herbatki) które powinny być unikane kiedy warzymy porcje naszej herbatki. Chlor: Powiedziałem to wcześniej i powiem to jeszcze raz: Nigdy nie używaj chlorowanej wody na organicznej mieszance glebowej !!! To oczywiście dotyczy także herbatek. Lecz jeśli jedynym źródłem wody jest woda chlorowana, nie panikuj. Po prostu wrzuć kamień powietrzny do odkrytego zbiornika wodnego na 24 godziny. Twoje problemy z chlorem znikną. Odciek Kompostu: Twój kompost jest wyciśnięty i sprasowany. Nie jest on zbyt bogaty w składniki odżywcze. Lecz jego braki w składnikach odżywczych nie są problemem (pamiętaj używanie herbatek jako medium w transporcie składników odżywczych to wielki plus). Problemem są bakterie bez-tlenowe, które można przeliterować jak śmierć twoim roślinom. Ekstrakty Kompostowe: Gdy te zapewniają większe ilości składników odżywczych niż odcieki kompostowe, ciągle zawierają bakterie beztlenowe (Wielkie „Jestem idiotą” w świecie organicznych herbatek). Brutalne Napowietrzanie: Napowietrzanie to twój przyjaciel i klucz do wydajnej herbatki która trzyma sztame z dobrymi bakteriami. Lecz zbyt duże napowietrzenie na skale w której dostarcza zbyt duże ilości agitacji i turbulencji herbatce jest złą rzeczą ponieważ zatłucze mikro bestie na śmierć!!! Bądź delikatny z herbatkami pamiętaj że trzymają sztame z mirkobami!!! Ultrafiolet/HPS/Promienie Słońca: Unikaj jakichkolwiek mocnych świateł lub słońca. Zamiast tego używaj normalnego domowego oświetlenia. Jednak unikaj jakiegokolwiek światła blisko miejsca warzenia herbatki. Regularne oświetlenie pokoju jest w porządku jednak tak jak reguła Thumb-Dimer jest lepsza.


Przepisy na herbatkę Mamuśki Mery

 • Miary poniżej wystarczają na 1 Galon(3.785L) bomblującej herbatki . Kiedy wytwarzacie herbatkę w mniejszych zbiornikach dopasujcie przepis lub rozcieńczcie produkt finalny wodą (nie chlorowaną!!!)
 • W tych przepisach, napar herbaty z kamieniem powietrznym w jednogalonowym zbiorniku na 24 do 48 godzin. Gdy zakończysz warzenie, przesącz ją przez nylonową skarpetę/rajstopy (na spraye) lub przez zwyczajne sitko dla normalnego podlewania i rozcieńcz ją używając proporcji 50/50 z zwykłą nie chlorowaną wodą.
 • Herbatki z dominantem grzyba powinna być miksowana z kompostem i utrzymywana bardzo wilgotna od 3 do 7 dni przed warzeniem. Przetrzymuj to wysoko w pokoju, blisko sufitu aby było tam ciemno. Mikro żyjątka i grzyby rozkwitną jeśli umieścisz grzałkę ustaw je na niską temperaturę pod zbiornikiem (nastaw na 68-75 stopni Fahrenheita i odpowiednio 20-24 stopnie Celsjusza). Po 3 dniach będzie widoczne jak grzyb aż „wybucha” (nazywam to brodą Mikołaja). Postaw to w miejscu warzenia swojej herbatki i wy bombluj to (w miejscu normalnego kompostu).
 • Przygotuj się na to że zbiornik zacznie się pienić i będzie się przelewać. Powinieneś umieścić coś pod swoim bublerem i unikać wszystkich urządzeń elektrycznych bądź takich które mogą zostać uszkodzone lub mogą być niebezpieczne w pobliżu bomblującej wody.


Przepis na Okres Wegetacji

 • Jeden Galon wody*: R/O woda, deszczówka, destylowana itp. Itp.
 • Jedna łyżka(do herbaty) Czarnej Melasy (nie siarkowej)1-0-5)*: Bądź pewien że używasz tej nie siarkowej. Dlatego że siarka zabija miko życie, głównie grzyba, i następnie główne składniki odżywcze.
 • Jedna łyżka stołowa Alaskańskiego nawozu rybnego (5-1-1)*: Grzyby i bakterie kochają nawozy rybne i szalenie się rozmnażają gdy jest on dodany.
 • Jeden kubek Vermikompostu lub dobrego kompostu z podwórka*: Vermikompost dostarcza huminy, enzymy, pierwotniaki, nicienie, bakterie, grzyby, śladowe elementy, i główne składniki odżywcze.
 • Jedna łyżka (do herbaty) „Fox Farms Peace of Mind All Purposes” (5-5-5)*: Pożywienie dla mikro żyjątek które balansują pH herbaty (do 6.5-7.2).


Przepis na Okres Kwitnienia

 • Jedna łyżka (do herbaty) Czarnej Melasy (nie siarkowej)(1-0-5)*: Znakomite źródło potasu podczas fazy kwitnienia; bakterie preferują te proste cukry, jednak grzyb preferuje bardziej złożone cukry sprowadzane z organicznych materii.
 • Jedna łyżka (do herbaty) „Fox Farms Peace Of Mind All Purpose (5-5-5)*: Pożywienie dla mikro żyjątek które balansują pH herbaty (do 6.5-7.2).
 • Jedna łyżka (do herbaty) Wysoko fosforowego Bat Guano (0-4-0)*: Grzyby kochają ten składnik odżywczy i dostarczą go do systemu korzeniowego.
 • Jeden kubek Vermikompostu lub dobrego kompostu z podwórka*: Dobry balans składników odżywczych (śladowych i drugorzędnych). Także źródło bakterii i pożytecznych elementów.
 • Jedna łyżka (do herbaty) MaxiCrop Liquid lub ½ łyżki (do herbaty) rozpuszczanego w wodzie MaxiCrop lub krasnorosty morskie/ekstrakt z wodorostów (suchy)*: Ulubieniec grzybów, jest to kluczowy składnik herbatki który produkuj dobre proporcje szczęśliwych grzybów. Wybucha także od śladowych elementów, trochę azotu i trochę potasu.
 • ¼ łyżki (do herbaty) Rozdrobnionego (miękkiego) kamiennego fosforu*: Grzyb przyczepia się do skały fosforu i rośnie na niej. Także jeden z głównych źródeł fosforu, ,magnezu i siarki.


Dominant Grzybowy (połowa drogi przez kwitnienie)

 • ½ Kubka Vermikompostu*: Zobacz wyżej
 • ½ Kubka Grzybowego kompostu*: Ten grzyb tylko czeka. Bogate źródło grzybów i zwarta materia organiczna którą grzyby lubią jeść.
 • Dwie łyżki stołowe sproszkowanych 100% naturalnych płatków owsianych*: Grzyby kochają ten składnik odżywczy i dostarczą go do systemu korzeniowego rośliny.
 • Dwie łyżki (do herbaty) posiłku z krasnorostów*: Używam posiłku z krasnorostów z kilku powodów. Jest to organiczna materia do której lubią się przyczepiać grzyby. Grzyby kochają ekstrakty z krasnorostów jako ich główne pożywienie i bogate źródło śladowych elementów i potasu które ono dostarcza.
 • ¼ łyżki (do herbaty) Rozdrobnionego (miękkiego) kamiennego fosforu*: Patrz wyżej…

Vermikompost, grzybowy kompost, płatki owsiane, i posiłek z wodorostów mieszamy razem i robimy go bardzo mokrym. Kiedy grzyb na tym wyrośnie mielimy to, i wkładamy do bubblera na 24 godziny z odrobiną dodatkowego płynu (lub wody rozpuszczalnik) ekstrakt z krasnorostów/wodorostów i rozdrobnionego (miękkiego) kamiennego fosforu.

Przełożone przez JimRevolta