Klonowanie w wełnie mineralnej

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Zacznij od zamoczenia wełny mineralnej w GHE 3 part Flora Series. Użyj dawki 2-2-2(grow-micro-bloom) ml/3.8litrow. To spowoduje że woda będzie miała 300 ppm, i PH mniej więcej 6.2. Ph nie jest aż tak ważne w fazie klonowania, ale powinno być około 5.8-6.4. Możesz użyć miernika PH/TDS jak masz, ale nie będzie ci potrzebny jeśli będziesz się trzymał dawki 2-2-2 ml/3.8 litrów

Klonowanie1.JPGKlonowanie2.JPG


Trzymaj wełnę mineralna w GHE przez co najmniej godzinę, możesz ją trzymać dłużej jak chcesz. Przez noc jest w sam raz. Potem musisz poszukać lub kupić poniżej wymienione materiały:

  • Ostre nożyczki
  • Gwóźdź
  • Ostry Nóż (taki wysuwany będzie dobry)
  • Hormony ukorzeniające, „10x” ( poziom koncentracji )
  • Alkohol lub spirytus, do czyszczenia przyborów przed użyciem.


Klonowanie3.JPG


Następnie wyjmij kostki wełny z ghe i wytrząś to co skapuje ( nie wyciskaj, wytrząś!) jest to bardzo ważne. Żeby zrobić to dobrze musisz potrząsać kostkami tak , jak otrząsasz ręce po myciu rąk.

Następnie weź gwóźdź i zacznij robić dziurę w kostce na zewnętrznej stronie, nie używaj dziury która już tam jest. Powód jest taki ze na zewnętrznej stronie kostki jest dużo tlenu i lepiej ona oddycha. Umieść palca po drugiej stronie kostki i przestań robić dziurę jak poczujesz gwoździa przez wełnę. Uważaj żeby nie przebić gwoździa przez kostkę na wylot!


Klonowanie4.JPGKlonowanie5.JPG


Jak już powtórzysz powyżej wymienione instrukcje na reszcie kostek, możesz zacząć pobierać klony. Pobierz klony czymś ostrym, najlepiej tym nożykiem wysuwanym. Pobieraj klony pod kotem 45 stopni.


Klonowanie6.JPGKlonowanie7.JPG


Natychmiastowo zanurz świeżo pobranego klona w hormonach które kupiłeś. Tak naprawdę nie ma to znaczenia jakie hormony ukorzeniające kupiłeś bo wszystkie działają na tej samej zasadzie.

Odetnij wszystkie wyrastające gałązki i świeżo formujące się pąki aż do 2.5 cm. Te małe gałązki tylko utrudnią ci włożenie łodygi do dziurki.

Zamocz klony w hormonach ukorzeniając na kilka sekund, wyjmij i lekko wsuń je do dziurki którą zrobiłeś. Uważaj żeby nie przebić spodu dziurki!

Ostatecznie odetnij, lub przytnij wszystkie duże liście znajdujące się na twoim klonie, ponieważ utrudniają one wzrost korzeni. Pełno wody jest tracone przez liście

Jak już wszystkie kostki umieścisz na tatce, nakryj je czymś przezroczystym z dziurkami (służącymi jako wentylacja) ale tak żeby żaden z klonów nie dotykał ścianki nakrywki. Nigdy nie pryskaj roślinki!. Jeśli musisz ja podlać z jakiegoś powodu, podlej je normalnie a nie pryskaj, pamiętaj że kostek wełny tez nie możesz spryskać... Wilgotność powinna być w granicach 90-95% wciągu fazy ukorzeniania. Jeśli będziesz pryskać klony regularnie, jak większość książek sugeruje, to tylko utrudnisz im ukorzenianie, nie będą zapuszczały korzeni tak szybko jak powinny , bo będą miały wodę na liściach, a to o to chodzi ze roślinki muszą zmusić korzenie do szukania wody, wysilić się i zapuścić korzenie, które będą wrastać się głębiej, głębiej i głębiej aż w końcu dotrą do wody.

Umieść tace z przykrywką na macie podgrzewającej ustawionej na 23C. Mata podgrzewająca jest niezbędna, nie będziesz w stanie klonować dobrze jeśli jej nie masz! Także termostat jest przydatny. Więc Mata + Termostat = Klucz do sukcesu.


Klonowanie8.JPG


Oświetlenie Ja umieściłem swoje tace (80 klonów) pod dwoma świetlówkami 40W każda co mi dało 80W razem. Ilość wattów zależy głównie tylko od tego ile masz tac, i klonów.

Klonowanie9.JPG


Powinieneś zobaczyć korzenie w przeciągu 7 dni.

źródło:icmag.com
Orginalny text : Neptune
Tlumaczenie : Kush