Dgrowbox.gif

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w growbox.pl

Klonowanie Regularnych i Feminizowanych roślin

Z www.Wiki.Haszysz.com
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Oryginał znajduje się na tej stronie >> http://www.weedsthatplease.com/cloning.htm

Jak sklonować roślinę

Jeśli masz już nasionka marihuany, Twoim zamierzeniem jest by urosły z nich dorodne roślinki. Żeby zaoszczędzić Ci czasu i pieniędzy wydanych na męskie roślinki, przedstawiamy wam sposób klonowania żeńskich roślinek.


Jeśli wiesz już, że Twoja roślinka jest żeńska i chcesz powielić ten szczególny egzemplarz, możesz sklonować tą roślinkę wiele razy bez utraty potencjału. Potomstwo będzie miało takie same cechy jak oryginalna "matka".

Twój klon również będzie żeński, co za tym idzie, wszystkie Twoje roślinki będą takie jak chcesz - żeńskie. Bez straconej energii, czasu, składników odżywczych ani gleby. Ta technika pozwoli Ci również powtarzać zbiory w każdej porze roku. Przekonasz się, ze klonowanie Twojej ulubionej roślinki będzie łatwe i tanie. Możesz ją klonować wiele, wiele razy za pomocą odrostów.

Klonowanie roślin nie jest tym samym co uprawa tych roślin od nasionka, to dwie zupełnie inne rzeczy! Przy klonowaniu otrzymujemy idealna kopie genetyczna roślinki-matki a przy wyhodowaniu jej z ziarna powoduje otrzymanie innej, co prawda podobnej roślinki.

Marihuana to silna i wszechstronna roślina, możne być przywrócona do fazy wzrostu wegetatywnego jeżeli zaczęła kwitnąć i pokazała swoją płeć.

Następujący proces opisuje sposób klonowania żeńskiej rośliny, jeśli została przestawiona na fotoperiod 12/12 i okazała się żeńską rośliną. To zdjęcie pokazuje wyraźne oznaki płci żeńskiej.

Roślina żeńska


Jeżeli już wiemy, że roślinka jest żeńska, powracamy do fazy przed fazy kwitnienia czyli skracamy fotoperiod i za kilka tygodni będzie gotowa do powielenia.

Właściwe przygotowanie

Ważne jest, żeby wszystkie rzeczy których będziesz ożywał do klonowania były czyste. Tyczy to się również Ciebie. Umyj porządnie ręce albo użyj rękawiczniczej jednorazowych i przetrzyj narzędzia alkoholem. Można powiedzieć, ze przygotowujemy się do operacji i będziesz obcinać swoja ukochana roślinkę!


Wszystko czego potrzebujesz to:

-Żel do ukorzeniania |przyp: tłumacza - Polecam użyć zwykłego ukorzeniacza przez wzgląd na cenę | -Alkohol. -żyletka. -rękawiczki jednorazowe. -Roślinka-matka. -Kubeczek z ziemia.

Narzędzia potrzebne do wykonania operacji


Nabieraj żel z pojemnika używając żyletki lub nożyka, uchroni go to od wszelkich zanieczyszczeń. Teraz bierzemy roślinkę którą chcemy sklonować i przygotowujemy ja do sklonowania, dla przykładu pokazujemy wam tylko jednego, ale oczywiście można robić klony po kilka na raz.

Pewnie myślicie, że żel kosztuje majątek, cena waha się między 15-30zł (zależy od ilości) i starcza on na bardzo długo.

To jest ciężka praca żeby nie zanieczyścić słoika z żelem (np. ziemia). Weź mala ilość żeby a potem zakręć żel i odstaw go. JEŚLI JUŻ WYJMIESZ ŻEL ZE SŁOIKA TO NIE WKŁADAJ GO TAM Z POWROTEM, JEŚLI WZIĄŁEŚ ZA DUŻO TO ZUŻYJ CAŁY ZAPAS Z ŻYLETKI!

Żel do ukorzeniania


Weź czysta żyletkę, pochyl się nad roślinką-matką i wybierz odrost który chcesz odciąć. Musisz odciąć ja jednym zdecydowanym cieciem pod dobrym katem (po skosie) a nie prostopadle do łodygi. Odrost którego chcecie odciąć musi mieć 3-4 liście na topie. Bądź delikatny z nowo obcięto klonem, nie dotykaj niczego obcięta częścią. Możesz wykonać delikatny ruch na około łodygi kiedy będziesz obcinał, jeśli zrobisz to dobrze otrzymasz idealne ciebie. Plik:Http://www.weedsthatplease.com/images/clonecut1.jpg


alt 500pxalt 500px


Teraz jesteśmy gotowi, żeby ukorzenić klona. Bierzemy żel, żyletkę i klona w miejsce pracy. Odetnij większe liście które są blisko czubka. Nabierz żelu za pomocą żyletki i obficie wysmaruj od obciętej końcówki aż do naciec kolo liści. Nie boj się nałożyć duże ilości żelu, on je chroni i zapewnia warunki potrzebne by się ukorzenić. Pamiętaj tylko, by być ostrożny ze swoim klonem, są teraz bardzo wrażliwe!

alt 500px alt 500px

Ten klon jest już gotowy, żeby włożyć go do ziemi. Zrób dziurkę w ziemi, mniej więcej tak głęboka jak ciecia bocznych liści i umieść tam roślinkę. Nie wpychaj jej na sile, koniec powinien dotykać dna dziurki. Teraz obsyp ja ziemia i delikatnie dociśnij. Upewnij się, ze twoja roślinka stoi prosto.

alt 500px alt 500px


Kiedy nasz klon jest już w ziemi możemy go obficie podlać. Kiedy ziemia jest mokre, zraszamy go woda i ustawiamy pod fotoperiod 20/4 z dużą wilgotnością.

alt 500px


Jeśli sklonowałeś roślinkę która przeszła na etap kwitnięcia, zajmie to kilka tygodni żeby przywrócić klona do fazy wegetatywnego wzrostu. Jeśli sklonowałeś roślinkę z feminizowanego nasionka i nie czekałeś aż przejdzie na etap kwitnięcia to zajmie Ci to tylko kilka tygodni i klon będzie gotowy przejść na etap kwitnięcia. Zajmie to 2-3 tygodnie podczas gdy pierwsza metoda to około 6 tygodni żeby przywrócić roślinkę do wegetatywnego wzrostu.

Pojecie roślinki - matki wyszło od mojego oryginalnego NorthernLight/Haze - żeńskiej roślinki która żyje już kilka lat. Prostym sposobem cały czas pozyskuje z niej klony i mogę liczyć na ciągłość żeńskich roślinek i wszystkie cechy które uwielbiam w niej. Pozwala to również trochę lepiej kontrolować zbiory.