Kiedy należy podlewać

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Obserwuj swoje rośliny

Kiedy rośliny potrzebują wody, łodygi i liście zaczynają opadać, a krótko po podlaniu (od 30 minut nawet do 12 godzin, zależy które liście itp) wręcz przeciwnie - sprawiają wrażenie napreżonych. Szybkie wyszukanie w Google Obrazy hasła droopy cannabis da Ci doskonałe wyobrażenie na co musisz reagować. Uważaj - przelanie wygląda bardzo podobnie! Kiedy rośliny opadają a medium jest mokre, bądź podlewałeś codziennie, możesz być pewny że to przelanie. Pamiętaj, że lepiej roślinę wysuszyć niż przelać - z tego drogiego może się tak szybko nie wyleczyć! Przelanie to wbrew pozorom nie podlanie zbyt dużą ilością wody, a podlewanie zbyt często i uduszenie rośliny.

Ile podlewać? Podlewaj aż woda zacznie wyciekać spodem donicy.

Metoda “ważenia donicy”

Lifting method jest szeroko stosowaną i bardzo dokładną metodą sprawdzania kiedy podlać pojemnik z rośliną. Najlepszą, metodą sprawdzenia kiedy roślina doniczkowa, rosnąca w glebie, potrzebuje podlewania jest sprawdzenie jak ciężka jest donica. Ta metoda jest bardzo prosta do nauczenia, gdy tylko wyczujesz jak lekka jest donica z glebą gotowa do podlewania.

Weź donicę tego samego rozmiaru i napełnij ją ziemią. Podłoże powinno być tak wilgotne, jak nowe opakowanie ziemi doniczkowej. Użyj tego, jako narzędzia do nauki prostego wyobrażenia ile powinna ważyć donica przed ponownym podlaniem. Podnieś jedną z roślin. Jeśli jest zauważalnie ciężka, nie podlewaj jej, dopóki nie będzie „lekka”. Następnym razem, gdy będziesz podlewał roślinę, podnieś ją i sprawdź o ile cięższa wydaje się w stosunku do donicy z samą ziemią. Potrzeba zaledwie kilku prób podniesień, aż ta umiejętność wejdzie ci w krew. Nie będziesz nawet potrzebował wzornika po przyzwyczajeniu się do metody ważenia. Oczywiste, że rośliny zawsze przybierają na wadze w miarę rozwoju, ale, gdy wprawisz się w wyważanie donic, nauczysz się również rekompensować zmianę wagi z łatwością.

Nie wiem jak lepiej wytłumaczyć tę metodę, ale uwierzcie – ktokolwiek nauczy się tej metody, zawsze będzie wiedział, kiedy czas na podlewanie.