Flushing płukanie gleby przed zbiorami

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do:nawigacja, szukaj

Uwaga: tekst zawiera kryptoreklamę produktów

Jeżeli uprawiasz rośliny podlewając je chemicznymi nawozami jak 'GH flora' lub podobnymi, powinieneś wtedy oczyścić z nich roślinę podczas ostatniego tygodnia kwitnienia. Pozwoli to roślinie w zużyciu rezerw przechowywanych w liściach. Oczyszczenie to zmusi roślinę do przemieszczenia zapasowego azotu i innych elementów z tkanki, co sprawi, że ostateczny smak dymu będzie znacznie lepszy. Żadnego gryzącego chemicznego, ani "zielonego - gorzkiego" smaku chlorofilu, azotu, ani innych elementów w końcowym dymie.

Najlepszym sposobem na to jest podlewanie samą wodą przez mniej więcej ostatni tydzien (lub mniej) kwitnienia. Niektórzy do wody dodają pare kropel rumu(badz likieru czy miodu) zmieszanego z melasa i wierza, że to pomaga w smaku. Zwykle daja 5ml na 4 litry wody.

Jeżeli uprawiałeś rośline na organicznych nawozach wtedy nie ma potrzeby oczyszczania rośliny dopóki nie użyje się nawozów chemicznych. Dodatkowy azot magazynowany w tkance zostanie zużyty w naturalnym procesie dojrzewania.

Warto zwrócić uwagę na kilka produktów z "grow store" (sklepy z artykułami do uprawy konopi), które mają za zadanie oczyszczać roślinę z chemii. Jednym z nich jest 'Botanicare Clearex'. Użytkownicy tego produktu są zadowoleni ze wspaniałych rezultatów jakie osiągają. Moje zdanie jest nastepujace: jeżeli sie czegoś nie popsuje to po co to naprawiać. Dobra stara woda zdaje egzamin :)