Dyskusja użytkownika:Sznurek

Z www.Wiki.Haszysz.com
Skocz do: nawigacja, szukaj

Możecie tu pisać uwagi. Podpisujcie się poczwórną tyldą (~). Sznurek 22:14, 17 sie 2011 (CEST)

Apel dotycząc formy wiki

Wiki.haszysz jest siostrzanym projektem forum.haszysz, który prężnie się rozwija, co mnie niezmiernie cieszy. Chciałbym jednak krótko przedstawić moje przemyślenia na temat formy wiki. Pamiętajmy, że wiki to wiki, a forum to forum. Za często zdarza się, że ludzie dyskutują (!) ze sobą poprzez strony artykułów, przedstawiając sprzeczne opinie na jakiś temat... a strony "dyskusja", obecne w każdym artykule, są czerwone (nie posiadają wpisów)! Proszę, używajmy stron "dyskusja", wymieniajmy tam ewentualne opinie na temat artykułu, a jeżeli stwierdzimy, że opinie z uzasadnionych powodów są podzielone, zawsze można to zawrzeć w treści artykułu, ale w formie abosolutnie klasycznej! Dla przykładu:

Dobrze:

Opinie na temat flushowania pod koniec zbiorów są podzielone. Niektórzy growerzy uważają, że ma to pozytywny wpływ na smak zioła, a inni zwracają uwagę na negatywny wpływ pozbawiania roślin ważnych substancji w ważnym okresie swojego życia.

Niekoniecznie dobrze: (to wymyślony przykład, ale jak często zdarza się to na wiki)

Flushowanie ziemi pod koniec zbiorów to konieczność - nie będzie czuć azotu w paleniu!! | gówno prawda!! poczytaj sobie najnowsze badania, to tylko wszysktko pogarsza!!1 - dop. św.mikołaj |

Wniosek, jaki chciałbym wysunąć jest prosty - spróbujmy bardzo powoli nadawać starym artykułom encyklopedyczną formę, a co najważniejsze, nie nadawajmy nieencyklopedycznej formy tym nowym.


Mam nadzieję że administracja wiki zrozumie zawarcie linka do tego apelu na stronie głównej. Jeżeli nie - ta strona dyskusji jest do dyspozycji.Doberek.

Mi się coś wydaje..., że administracja odniesie się neutralnie. | wydaje |

A tak wracając do dyskusji w artach. Problemem wiki jest brak wikipedystów. Kto ma ze sobą dyskutować. Troll pod kilkoma nickami ? ;)

Po przygotowaniu projektu przez: "naczelne władze forum" i wrzuceniu tu wszystkiego co na portalu # było. Ilość wikipedystów oscyluje w granicach 3 sztuk :)


Cały czas myślę jak bardziej wypromować wiki na forum żeby więcej ludzi z niego korzystało i coś dodawało ale narazie brak mi pomysłów... może jakieś propozycje? W czasie wolnym dodam info o używaniu stron dyskusja....

Admin 09:18, 17 paź 2011 (CEST)


Bardzo się cieszę, że jest jakiekolwiek zainteresowanie. Ale wracając do przydatnych funkcji wiki, podpisujmy się, bo mam wrażenie że ma miejsce rozmowa duchów :) Sznurek 23:24, 16 paź 2011 (CEST)


) Jam Anon jest 
obecny login Pan Sułek - Obecny do czasu aż mi się nie znudzi i nie zastąpi go inny.

I tyle chyba warto o duchu : napisać.

btw: czy prośby o przejrzenie stylu .... jego ewentualną korekcje + propozycje zmian w miejscach niejasnych czy : zupełnie nonsensownych : Można kierować do Pana Sznurka ? Jest kilka długaśnych do przeglądania..

np:Feminizacja : Indica : Kwas giberelinowy : Azotan srebra etc..

Jak by co do zobaczenia w stronach dyskusja tych haseł: - propozycje zmian: treści.. hmm.. w dyskusji "wiki" normalnej jakiś format obowiązuje ha.. trza obaczyć co by wiochy nie robić :)

I jeszcze jedna: Sprawa - Tym razem do Ducha Administracji - Czy nie dało by się na forum : zorganizować działu wikipedyści? - Z dyskusją - wyszukiwaniem danych: - i "planowaniem artów" - przyjemniej niż tu :)I szanse na znalezienie chętnych jakby większe.


ok

tak dzis zorganizuje taki dział

EDIT: dział stworzony ;]

Admin 09:18, 17 paź 2011 (CEST)


Dobra, w każdym razie mamy podobne opinie. W wolnym czasie zacznę sklejać coś z tych artykułów, ale zacznę od bardziej podstawowych. Częściowo dlatego, że jest to ważniejsze (mało ludzi np. feminizuje konopie), a częściowo dlatego, że sam mam pierwszą uprawę (właśnie mam otwartego pcboxa i rozmyślam czemu liście są klapnięte :D)

@Admin Dałbyś linka bo nie rozumiem gdzie jest ten dział. I, z ciekawości, jaki jest twój nick na forum? Sznurek 17:11, 17 paź 2011 (CEST)


hehehe tutaj masz link https://www.forum.haszysz.com/wikipedysci-f350.html

mój nick dla znajomych to SCuN a na forum jest taki sam jak tutaj https://www.forum.haszysz.com/member.php?u=5942

Admin 17:41, 17 paź 2011 (CEST)